biz kimiz?

2001 yılında kurulan Patika, konsept fuarcılık anlayışıyla yola çıkmış, bugüne kadar gerçekleştirdiği projeleri ve devam eden fuarlarıyla Türkiye’nin en başarılı butik fuarcılık firmaları arasında yerini almış, yurtiçi fuar düzenleme yetki belgesine sahip, TOBB’a bağlı çalışan bir şirkettir.

Patika, müşteri memnuniyeti, şeffaflık, dürüstlük ve kalite ilkelerini benimsemiş; çalışma prensiplerini de bu doğrultuda şekillendirmiştir. Alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla bugüne kadar çocuk ve evlilik fuarları ile çeşitli festival organizasyonlarını başarıyla gerçekleştirmiştir. Alanında rakipsiz olan Evlilik Dünyası Fuarı ile bugüne kadar 350 binden fazla çiftin düğün ve ev hazırlığında yanında olmuş, hayatlarını kolaylaştırmıştır.

Patika, organizasyon hizmetlerinin yanı sıra 2005 yılından bu yana, Türkiye’nin en büyük evlilik hazırlıkları sitesi www.evlilik.com.tr ile internet yayıncılığı alanında da kendini kanıtlamıştır. Evlilik hazırlığında olan çiftlerin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarına kolayca ulaşabilecekleri, düğün hazırlıklarına yönelik pratik çözümler sunan, hayallerdeki düğünü gerçeğe dönüştüren vazgeçilmez bir araç haline gelen  www.evlilik.com.tr, üye sayısını her geçen gün artırarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Esnek ve dinamik yapısıyla, gelişen ve değişen koşullara ayak uydurmakta ve adapte olmakta hiçbir zaman zorlanmayan Patika için değişmeyen tek şey, yola çıkarken belirlediği ve sahiplendiği prensipleridir.

Özetlemek gerekirse;
Patika sanatçı ruhludur, üretir.
Patika meraklıdır, araştırır.
Patika projelendirir.
Patika çocuksudur, dener.
Patika bir malzeme ve fikir deposudur, biriktirir.
Patika işbirliğini bir varoluş hali olarak benimser.
Patika çok dilli, çok katmanlıdır.
Patika esnek ama programlı, programlı ama esnektir.
Patika imkânsıza oynar; yaratıcı çözümlerin firmasıdır.
Patika, mimarlık, mühendislik, moda tasarımı, sosyoloji, siyaset bilimi, tarih, psikoloji, vb. elinin vardığı bütün disiplinlerle daimi bir flört içindedir.
Patika amatör bir profesyonel, profesyonel bir amatördür.
Patika sürpriz ve rastlantılara kucak açar.
Patika geniş katılımlı yaratıcı süreçleri sever.
Patika için araçlar ve koşullar değişebilir; ama son kertede “kusursuz organizasyon mümkündür” ilkesini benimser.